Leczenie skoliozy – skuteczne i popularne metody

Leczenie skoliozy - skuteczne i popularne metody

Oferowane metody leczenia skoliozy w Przychodni Promyk Słońca we Wrocławiu Przychodnia Promyk Słońca we Wrocławiu oferuje kompleksowe leczenie skoliozy u dzieci i młodzieży. Oto niektóre z metod leczenia, które oferowane są w tej placówce.

  1. Kinesiotaping – ta metoda polega na stosowaniu specjalnych taśm, które są przyklejane do skóry i mają na celu poprawę postawy ciała oraz zmniejszenie bólu. Jest to bezbolesna i skuteczna metoda, którą można stosować w połączeniu z innymi metodami leczenia.
  2. Fizjoterapia – terapia manualna oraz ćwiczenia mające na celu wzmocnienie mięśni pleców i brzucha oraz poprawę elastyczności kręgosłupa. W Przychodni Promyk Słońca oferowane są indywidualnie dobrane ćwiczenia fizyczne, które są dostosowane do potrzeb i możliwości każdego pacjenta.
  3. Korekcja postawy – poprzez stosowanie ortez korekcyjnych lub korektorów postawy, które mają na celu unieruchomienie kręgosłupa i zapobieganie jego skręcaniu.

Kto może skorzystać z usług Przychodni Promyk Słońca we Wrocławiu?

Przychodnia Promyk Słońca we Wrocławiu przyjmuje dzieci i młodzież z różnymi dolegliwościami, w tym z diagnozą skoliozy. Lekarze i specjaliści z tej placówki zawsze starają się dobrać odpowiednie metody, aby leczenie skoliozy przyniosło jak najszybsze i najskuteczniejsze rezultaty.